• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Ana Sayfaya Dönüş

En Çok Okunan Yazılarım

Güncel 

Yazılarım

Yorumlar

İletişim

Yönetsel Becerilerin geliştirilmesi Eğitimi

(gtag.js)
Yönetsel Becerilerin geliştirilmesi Eğitimi

Kim Katılmalı:

Yöneticiler ve Yönetici adayları
   
  ''Bir insanın zeki olup olmadığını yanıtlarından anlayabilirsiniz. Onun bilge olup olmadığını ise sorularına bakarak söyleyebilirsiniz.'' 'Naguib Mahfouz

Amaç ve Neden
 
Bu program yöneticilerin kendilerine bir ayna tutarak, gelişim alanlarını belirlemek ve onları uygulama sırasında önlerine çıkabilecek sorunlara karşı gerekli bilgi, beceri ve deneyimle donanmalarını desteklemek için hazırlanmıştır.

Katılımcıların, etkin yönetim ile ilgili kavramlarda bir bakış açısı kazandırmak, kendilerinden başlayarak kişisel liderlik sergilemelerini ve teori ile birlikte deneyimleyerek öğrenmelerini sağlamaktır.

Eğitim modüler yapı olarak birbiri üzerine inşa edilmiştir. Bu eğitimin içeriğinde tüm konular soru sorma ile doğrudan bağıntılı olduğu için ilk modül soru sorma olmuştur.  İyi liderler ve etkin yöneticiler güzel sorular sorarlar. Etkin soru sormak ise yönetimin temel taşıdır.

 Milenyum projesinde dünyada mevcut 15 büyük problem listelenmiştir. Bu problemlerden 5 nci sırada sayılan Küresel öngörü ve karar verme problemi küresel bir problem olarak görülmektedir. Bunun temelinde etkin soru soramamak vardır.

Etkin soru soramayan iyi yönetici olamaz. Çünkü problem teşhis, problem çözme, karar verme, geri besleme, algı yönetimi, motivasyon, etkin dinleme, Delegasyon ve kendine ayna tutma gibi bir çok alanda başarısız olur.