• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Ana Sayfaya Dönüş

En Çok Okunan Yazılarım

Güncel 

Yazılarım

Yorumlar

İletişim

Etkin Müşteri İlişkileri ve Pazarlama Becerileri Gelişim Atölyesi

(gtag.js)
Etkin Müşteri İlişkileri ve Pazarlama Becerileri Gelişim Atölyesi


Kim Katılmalı:
Müşteri ile yüz yüze iletişimde olan çalışanlar
 
İlim ilim bilmektir
İlim kendin bilmektir. Yunus Emre

Amaç ve Hedef:

Eğitimden verim almak ve kişisel gelişme sağlayabilmek için kişinin önce kendini tanıması ve eksik yönlerini, gelişime açık yönlerini tespit etmesi gerekmektedir. Kişi kendini tanımadan ve nelere ağırlık vermesi gerektiğini anlamadan eğitimde geçirdiği zamandan gerekli çıktıyı alma olasılığı zayıftır. Bu nedenle ilimin kendini bilmek olduğunu özellikle vurgulayarak eğitimde kişinin kendisini tanımasının önemine vurgu yapılacaktır.

Bununla birlikte müşterilerimizin insan olduğunu, her insanın fiziksel, duygusal ve akıl olarak farklı olduğunu anlamanın önemli olduğunu vurgulamakta yarar görüyoruz. Hayatımızın her aşamasında karşılaştığımız insanlar; Bazen müşteri rolünde olurken bazen de yönetici olarak her zaman farklı yapılarda karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle esas olan insanı anlamaktır. İnsanı anladığınızda, onu kazanmanın yanı sıra onu yönlendirme, ikna ederek başarıyı yakalama fırsatı elde etmektesiniz.

Bu eğitimde İnsanı sözsüz iletişimin unsurlarının görmenin yanı sıra dinleme ve empati yaparak insanı anlamayı hedefliyoruz. Anlama adımını tamamladıktan sonra soru sorma ve uygun dil ile konuşarak müşterinin ihtiyacını açıkça anlamayı hedeflemekteyiz.

Soru sorma sadece anlama değil aynı zamanda bir yönlendirme mekanizması olduğu için ihtiyacı vurgulama ve bu ihtiyacı karşılama için şirketimizin avantajlarını sunmayı öğreneceğiz.

Tüm amacımız ilk görüşmede satış yaparak kazanma ve bunun için tacizkar ve baskıcı bir tutum izlemek değildir. Öncelikli hedefimiz insanı anlama ve insanı kazanmaktır.

Müşteriler yani insanlar en önemli temel varlığımızdır, şirketlerimizin varlığı ve temel amacı müşteri beklentisinin karşılanarak müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

Sistem ve süreçlerimiz müşteri memnuniyetini sağlayacak şekilde kurulmuştur. Bu sistemi iletecek olan ise en büyük sermayemiz olan insan kaynağımızdır. İnsan kaynağımızın en iyi şekilde müşteriyi anlaması ve ona uygun davranması eğitimizin temel amacıdır.

Atölye çalışmasının en önemli özelliği uygulamaların drama çalışması yaklaşımı ile yapılarak, çalışanların sahada ne yatıklarını veya neyi yapamadıklarını gözlemleyerek, ekip çalışması anlayışı ile kişlerin gelişimine katkıda bulunmaktır.