• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Ana Sayfaya Dönüş

En Çok Okunan Yazılarım

Güncel 

Yazılarım

Yorumlar

İletişim

Mavi Yakalılar Başarıya giden yol ve yöntemler Eğitimi

(gtag.js) Mavi Yakalılar; Başarıya giden yol ve yöntemler Eğitimi

Kimler Katılmalı           : Mavi Yakalılar

Amaç:

Bu program mavi yakalıların kendilerine bir ayna tutarak, gelişim alanlarını belirlemesi ve çalışma hayatında önlerine çıkabilecek sorunlara karşı gerekli bilgi, beceri ve deneyimle donanmalarını desteklemek için hazırlanmıştır.
Katılımcıların, kendilerini tanımlarını ve  iş hayatında insan faktörünün önemini anlayarak, kendilerinden başlayarak kişisel sorumluluk almayı ve geri beslemeyi etkin yaparak iş sonuçlarının pozitif olması yönünde etkileşimde bulunmalarını amaçlamaktadır.
Soru sormayı bilmeyen insanların yapacaklarını tam anlamadıklarında bunu soru ile açmaları önem kazandığından soru sorma üzerinde önemle durulmaktadır. Etkin soru soranlar iş yaşmalarında ve performanslarında gelişme göstermektedir.

Etkin soru soramayan işinde başarılı olamaz. Çünkü problem teşhis, problem çözme, karar verme, geri besleme, algı yönetimi, motivasyon, etkin dinleme, Delegasyon ve kendine ayna tutma gibi bir çok alanda başarısız olur.

Geri bildirim ve motivasyon iş yaşamında son derece önem kazanmıştır ve iletişimde yanlış anlama ve doğru yönlendirme için geri bildirim çok önemlidir. İç ve dış motivasyon kavramları ile insanların verimli olması ve birbirini pozitif etkilemesi konunun irdelenmesinde fayda görülmüştür.

İletişim kavramı ve iletişim engelleri üzerinde durulurken beden dili uygulamaları ile eğitim eğlenceli olurken, iletişimin önemi anlaşılmaktadır.

Görevlendirme ve yetki, kavramları ve hedef belirleme konularında uygulamalar yapılmaktadır.