• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Ana Sayfaya Dönüş

En Çok Okunan Yazılarım

Güncel 

Yazılarım

Yorumlar

İletişim

Beden Dili Eğitimi

(gtag.js)  Beden Dili Eğitimi;

Benliğimizin yüzümüzdeki izlerden belli olması, bizi ele veren en zayıf tarafımızdır, çünkü yüzümüz gözetilir ve onun ifadesine sözlerimizden çok daha fazla inanılır.Francis Bacon"

"Önemli olan sözler değil, davranışlardır. Samuel Smiles"
 
Kimler Katılmalı: İletişimde başarılı olmak ve İnsanların gizledikleri mesajları gerçek yüzüyle görmek isteyenler

Amaç:

 
Bedenlerimizin kendilerine ait bir dilleri vardır ve beden dili hareketleri ve anlamları her zaman nazik değildir. Kullandığınız beden dili, beden dili okuma teknikleri ile kim olduğunuz hakkında alıcıya bir takım mesajlar verebilir. Eğer iletişimden sözlü iletişim kısmını çıkarırsanız ki bu %7 dir geri kalan % 93 sözsüz iletişimdir bu eğitimin amacı %93 lük kısım üzerinde çalışmaktır.

Bir iş görüşmesinin ilk 30 saniyesinde iş yapacağınız kişi ya da müşteriniz, ya da çalışanınız sizin hakkınızda bir fikir oluşturmaya başlıyor, Sadece sizi dinleyerek değil, Sizin her detayınızı yani Sözler, beden dili, kıyafeti, aksesuarlar, Ortam, beden özellikleri, Ses tonu izleyerek birçok veri alıyor ve bunları değerlendiriyor. Bu anlatma sürecinde anlatan değerlendirdiği gibi aynı anda değerlendirilmektedir.
 
Bu değerlendirme sonucunda kendi ve diğerlerinin sözsüz iletişim unsurlarını ve sözlü iletişim mesajlarını düşünerek davranışını biçimlendirir; kendi hareketlerine dikkat gösterir ve hareketlerini kontrol eder; diğerlerinin hareketlerine dikkat eder, tartar ve gerektiğinde değiştirerek biçimlendirir.; böylece kendini ilişki bağlamına iletişimi kullanarak ayar verir,
 
Bu ayarı vermek içinse hem kendini tanıması hem de karşı tarafta olanı anlaması gerekir bunun için farkında olması, yeteneğinin olması ve başarmak için kendini vermesi gerekir bunun sonucunda iletişimde etkin olmayı sağlayacaktır.
 
Bu eğitimde %93 ağırlığı olan sözsüz iletişim üzerinde duracağız. Bunu 3 adımda yapacağız ilk adım görmek (yani farkına varmak/anlamak ) İkinci adım teşhis ve tedavi ( yani sözsüz iletişimi kullanımı geliştirmek) son adımda ise Çıkarımda bulunmak (yani taktiksel değişim); Bu değişim kapsamında motivasyon tekniklerinin uygulanması
 
Bu eğitimde sözsüz iletişim unsurlarını anlamayı ve kullanmayı Öğreneceksiniz ve davranışlarınızda taktiksel davranış uygulama yeterliliği kazanacaksınız.
 
Sosyal hayatta bir kişinin sizden hoşlandığını veya hoşlanmadığını beden dilinden anlayabilirsiniz. bunu anlamak için beden dilini okumayı öğrenmelisiniz.
 

İtalya 'da BMW firmasının yaptığı eğitimler ile yüz mimiklerini iyi okuyan satıcıların %28 daha fazla satış yapabildikleri tespit edilmiştir. Müşteriyi satın alma yönünde motive edebilmektedirler. Özellikle Amerika'da ve Avrupa'da yaygın olarak eğitimlerde kullanılan ve yüz ifadelerini kullanma ve yüz mimikleri, beden dili ip uçları/ hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Bu öğrendiklerinizi yönetim, satış, pazarlama, iş hayatının her bölümünde ve özel hayatınızda kullanma becerisini kazanacaksınız.