• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Ana Sayfaya Dönüş

En Çok Okunan Yazılarım

Güncel 

Yazılarım

Yorumlar

İletişim

Etkin İletişim ve Beden Dili Eğitimi

(gtag.js)  Etkin İletişim ve Beden dili Eğitimi


"Önemli olan sözler değil, davranışlardır.
Samuel Smiles"

 Kimler Katılmalı: Yönetici ve Yönetici Adayları

Amaç

 

Uyku dışında zamanımızın büyük bir bölümü diğer insanlarla iletişim halinde geçmektedir. İnsanlarla yanlış iletişim kurma iş hayatında, sosyal hayatta ve aile hayatında problemlere sebep olurken doğru iletişim daha başarılı ve daha mutlu bir hayatın kapılarını açan bir anahtar olacaktır.
 
İnsanların kendini ve birbirlerini daha yakından tanımasını ve doğru anlamasını sağlamak amacıyla kendi aralarında daha sağlıklı ve bilinçli iletişim kurmalarına katkıda bulunarak ,iletişimdeki olası çatışmaları önlemek ,dolayısıyla ilişki kalitesindeki verimi arttırmak amaçlanmaktadır.
 
İş yaşamında da günlük ilişkilerde de “her şey” nasıl iletişim kurduğunuzla ilgilidir. Etkili ve sağlıklı bir iletişim kurma hedefindeyseniz, iletişimle ilgili tüm davranış biçimlerine hakim olmanız gerekir. Bunun yanında empati yapabilmeli ve beden dilinizi de doğru kullanmalısınız. Eğer iletişimden sözlü iletişim kısmını çıkarırsanız  ki bu %7 dir geri kalan % 93 sözsüz iletişimdir bu eğitimin amacı %93 lük kısım üzerinde çalışmaktır.
 
Bir iş görüşmesinin ilk 30 saniyesinde iş yapacağınız kişi ya da müşteriniz, yada çalışanınız sizin hakkınızda bir fikir oluşturmaya başlıyor, Sadece sizi dinleyerek değil, Sizin her detayınızı yani Sözler, beden dili, kıyafeti, aksesuarlar, Ortam, beden özellikleri, Ses tonu izleyerek bir çok veri alıyor ve bunları değerlendiriyor. Bu anlatma sürecinde anlatan değerlendirdiği gibi aynı anda değerlendirilmektedir.  Hem karşınızdakinin değerlendirerek bir imaj algılıyorsunuz aybı zamanda sizinde imajınız karşıda oluşmaktadır.
 
Bu değerlendirme sonucunda kendi ve diğerlerinin sözsüz iletişim unsurlarını ve sözlü iletişim mesajlarını düşünerek davranışını biçimlendirir; kendi hareketlerine dikkat gösterir ve hareketlerini kontrol eder; diğerlerinin hareketlerine dikkat eder, tartar ve gerektiğinde değiştirerek biçimlendirir.; böylece kendini ilişki bağlamına iletişimi kullanarak ayar verir,
 
Bu ayarı vermek içinse hem kendini tanıması hem de karşı tarafta olanı anlaması gerekir bunun için farkında olması, yeteneğinin olması ve başarmak için kendini vermesi gerekir bunun sonucunda iletişimde etkin olmayı sağlayacaktır.
 
Bu eğitimde etkin iletişimi ve Beden dili iletişim unsurlarını anlamayı ve kullanmayı Öğreneceksiniz ve davranışlarınızda taktiksel davranış uygulama yeterliliği kazanacaksınız.

Bu eğitim ile katılımcıların; etkili iletişim tekniklerini öğrenmelerini, bu sayede iş hayatının ve günlük hayatın stresinden kurtulmasını, sağlıklı bir şekilde hedef belirlemelerini, başarılı ve mutlu bir hayata kavuşmaları için gerekli motivasyonu kazanmalarını amaçlıyoruz.