• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Ana Sayfaya Dönüş

En Çok Okunan Yazılarım

Güncel 

Yazılarım

Yorumlar

İletişim

Siyasi İmajın İnşası

(gtag.js) 

“Siyasette Gönüllerin Fethi” Elektronik kitap olarak yayınlanmıştır. 

Elektronik Kitap Satın Almak İçin; 46,5 tl.

Google books; SİYASETTE GÖNÜLLERİN FETHİ - Fikret GÜZELLER - Google Books

Google Play; SİYASETTE GÖNÜLLERİN FETHİ - Fikret GÜZELLER - Google Play'de Kitaplar


Siyasi İmajın İnşası

   Dünyada kitle iletişim alanındaki hızlı gelişmeler, kitle iletişim araçlarıyla inşa edilen bir imaj ve kültür hayatını da beraberinde getirmiştir. İnsanlar ve kurumlar imaj dünyasının büyülü havasına kapılmış ve büyülü imaj dünyası gerçek sosyal hayatın önüne geçmiş ve ondan daha baskın hale gelmiştir. İmaj bir gerçeklik haline gelmiştir.

   Bu gelişmelerin sonucu olarak imaj konusu günümüzde önem kazanmıştır ve iletişimin artışı ile seçim sonuçlarında etkin rol oynayan faktörlerden biri olarak görülmektedir. İmaj konusu kişisel imaj ve kurumsal imaj ile uyumlu ve bağlantılı olarak inşa edildiğinde siyasi alanda daha etkin rol oynanmasına neden olmaktadır.

   Türk siyasi tarihinde liderlerin imajları, parti imajlarının ve ideolojilerinin önüne geçmiş ve seçmen %65-70 oranında oy tercihini lider ve partisi üzerinden yapmıştır. Bu nedenle ülkemizde imaj yönetimi ve liderlik özelliklerinin tanıtılması önem kazanmıştır. Seçim sonuçlarına liderin etki etmesi nedeni ile seçimlerde kurumsal yapıdan daha çok kampanyaların liderler üzerinden yürütüldüğü görülmektedir. Bu nedenle liderin imajının inşası önem kazanmaktadır.

   Bu eğitim kişisel imaj yönetiminden farklılık içerir çünkü liderin, kişinin imajı, partinin kurumsal imajı ile uyumlu olması gerekliliğinin yanısıra verilen mesajların da siyasi kurumun stratejik iletişim planına uyumlu olması gereklilik gösterdiğinden siyasi imajın inşası ve yönetimi ayrı dinamiklere bağlı durumdadır.

   Siyasi amaçları ve pozisyonlara bağlı olarak önce kişinin stratejik iletişim planı oluşturulur ve sonra imaj inşası yapılır. Dolayısı ile kişiye bağlı olarak uygulamalar değişim göstermektedir.

Siyasi İçerikli Eğitimler
Milletvekili Adayları İçin Eğitimler
Belediye Başkanları İçin Eğitimler
Siyasetçiler İçin Eğitimler
Politikacılar İçin Eğitimler
Genç Siyasetçiler İçin Eğitimler
Politika Ve Eğitim
Siyaset Ve Eğitim
İmaj Ve Siyaset
Moderatör Ve Politkacı
Politikacı Moderatör
Moderatörlük Ve Siyaset
Politikacı İmajı