• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası

Ana Sayfaya Dönüş

En Çok Okunan Yazılarım

Güncel 

Yazılarım

Yorumlar

İletişim

Moderasyon ve Moderatörlük Eğitimi

(gtag.js)

"Moderatör" elektronik kitap olarak yayınlanmıştır.

Fiyatı; 21,5 tl

Google Books; MODERATÖR - Fikret GÜZELLER - Google Books

Google Play  ; MODERATÖR - Fikret GÜZELLER - Google Play'de Kitaplar


Moderasyon ve Moderatörlük Eğitimi

 Eğitim Moderatör kitabının yazarı tarafından verilmektedir.
Katılımcılara Moderatör kitabı ücretsiz dağıtılmaktadır.

Moderatör kelimesi günlük yaşantımıza giren yeni kelimelerdendir, Türkçe karşılığı Olay Yöneticisidir.

Katılımcıların şirket toplantıları, arama çalışmaları, fikir fırtınaları, strateji çalıştayları, ürün tanıtım toplantıları ve basın toplantılarını yönetebilmeleri için gerekli olan moderasyon tekniklerini ve yetkinliklerini kazanabilmelerini sağlar.

Kim Katılmalı                :
 • Ekip liderleri, proje yöneticileri
 • Toplantı düzenleyen ve toplantı yönetenler
 • Çalıştay düzenleyen ve yönetenler
 • Basın toplantısı düzenleyen ve sorulara cevap verenler
 • Reklam ve ürün tanıtımında çalışan ve müşteri kitlesine ürün tanıtanlar
 • Kamu ve özel sektörün düzenlediği panel ve toplantılara katılanlar
 • Şirketi temsilen sunum, konuşma yapanlar
 • Halka ilişkilerde çalışanlar
 Amaç:

Toplantılarda, çalıştaylar, panel ve sosyal etkinliklerde zamanın etkin kullanılması ve grubun belli bir amaca yöneltilmesi için moderatörlük yeteneklerinin etkin kullanılması gerekli olmaktadır. Şirketlerde yönetim süreçlerinin başarı ile sürekliliğinin sağlanması moderatör yeteneklerinin kullanılmasını günümüzde zorunlu hale getirmiştir.

Moderatörlük yapabilmek ve başarılı olmak birçok sektörde önemli çalışanların önemli bir özelliği haline gelmiş durumdadır. Yönetim süreçlerini yönetirken başarılı olabilmek için yöneticinin birçok beceriyi bir araya getirebilmesi ve etkin biçimde kullanması zorunluluktur. Moderatörün, birçok beceriyi aynı zamanda ve koordineli olarak, grubun tepkilerine göre kullanabilmesini gerekli kılmaktadır.
 
Moderatörün, kitlesinde güven duygusunu oluşturması, otoritesinin tesisi, grubu tanıması ve beden dillerini okuyabilmesi, etkin soru sorabilmesi, konunun dağıtılmasına engel olması, sürecin sürekliliğinin sağlanması, çatışmaları engellemesi, yönetebilmesi ve katılımcıların enerjisini yüksek tutmalıdır.

Bunlara ilaveten sakin olabilmeli, sesini etkin kullanması, beden dilini ve sinergolojiyi iletişimde etkin kullanması, giyim kurallarına dikkat etmesi, geri bildirim vermesi, platformu başarı ile kullanabilmesi, özgüvenli olması, gücün elinde olduğunu hissettirmesi gibi birçok beceriyi bir arada kullanabilmelidir.

Sayılan becerileri düşündüğünüzde moderatörlüğün kolay olmadığını kabul etmek gereklidir, Nasıl her yönetici lider olamaz ise her çalışan da moderatör olamaz.

Moderatör için toplantı, panel, çalıştay gibi her bir faaliyetin planlama ve yönetim teknikleri değişim gösterecektir. Amaca ve hedeflere uygun planlama yapacak ve planlamaya uygun çıktıların elde edilebilmesi moderatörün başarısına bağlı olacaktır.

Moderatörün topluluğu etkileme ve yönetebilmede kullandığı gücünün kaynağı ve bunu kullanma becerisi başarısında etkin rol oynayacaktır.

Moderasyon, deneyim yoluyla edindiğiniz profesyonel bir beceridir. Her şey etkileşim, görüşme, grup dinamikleri ve önde gelen tartışmalar ve süreçlerle ilgilidir, Moderatörlüğü öğrenmenin en iyi yolu eğitimden sonra ustaları, uzmanları izlemek ve zaman içinde öğrendiklerinizi yaşama taşımaktır.


Bu eğitimde bilgi ve deneyimlerini sizinle paylaşmak isteyen deneyimli profesyonelden ipuçları ve anında geri bildirim alacaksınız. Seçkin bir grupla birlikte çok sayıda deneyim kazanacaksınız. Eğitmen yönettiği strateji çalıştayları ve toplantılardan edindiği, yaşanmış tecrübeleri paylaşacaktır.

Eğitmen, edindiği tecrübeleri paylaştığı üç makaleyi web sayfasında yayınlamıştır.

Grupta en fazla 12 kişi olacağından, her katılımcı çok fazla bireysel ilgi görecektir.  Kursun sonunda mesleğin neler içerdiğini ve bu konuda ne kadar yetenekli olduğunuzu öğrenmiş olacaksınız.

Eğitim Yöntemi:
 • Teorik anlatıma ilave olarak, verilen bilgilerin uygulamalı olarak kullanılması,
 • Moderatör olmak için gerekli özellik ve kuralların, kişisel analizlerle kişilerde aranması.
 • Katılımcıların kendi tespitleri ile çıkarımlar yapılması ve kişisel gelişim yol haritası çıkarılması,
 • Örnek vakalar ve uygulamalar ile kişilerin moderatörlük boyutunu yaşamalarının sağlanması.

Moderatör kitabı, Moderatörlük kitabı, Moderatör kitap, Moderatör Eğitim Dokümanı, Moderatör ne demek, Moderatör eğitimi, Türkçe moderatör kitabı, Moderatör ne yapar, Moderatör kime denir? Moderatör kuralları, Moderatör sınırlamaları, Moderatör becerileri, Moderatörlük becerileri, Moderatör kelime anlamı, Moderatör soruları, Moderatör eğitmen, Moderatör, Televizyon moderatörü olmak, moderatör olmak, Tartışma programı yönetmek, Münazara yönetmek, strateji çalıştayı yönetmek, hangi moderatör iyidir, başarılıdır, Moderatör başarılı mıdır? Moderatör nasıl değerlendirilir? Olay Yöneticisi, Moderatör programı, Televizyon moderatörü olmak istiyorum, Kadın Moderatör, Moderatör seçelim, Yönetici moderatör, Lider moderatör, Toplantı moderatörü, Moderatör ne demek?,Moderatör nasıl olunur?,Moderatör nedir?,Moderatör kimdir?,Moderatör nasıl başarılı olur?,Moderatör kitabını kim yazmıştır?,Moderatörün Görevleri Nelerdir?,Hangi Moderatörle çalışalım?,Moderatörlük Becerileri nelerdir?,Başarılı Moderatörlüğün İpuçları nelerdir?Moderatör Planlama aşmasında neler yapar?,Nasıl Moderatör olabilirim?,Moderatör Eğitimi,Uygulamalı Moderatör eğitimi,Moderatör ne demek? Moderatörün görevi nedir?,Toplantı Yönetimi ve Moderatör,Moderatörün Rolleri nelerdir?,Moderatörün sınırlamaları nelerdir?,Moderatör,Türkçe Moderatör kitabı,Uygulamalı moderatör kitabı