• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Ana Sayfaya Dönüş

En Çok Okunan Yazılarım

Güncel 

Yazılarım

Yorumlar

İletişim

Liderlik ve Yöneticilik Eğitimleri

(gtag.js) 

Liderlik ve Yöneticilik Eğitimleri

İster hayvan, ister insan topluluğu olsun, bir lider önderlik eder. 

Düşünmeden öğrenmek, zamanı kaybetmektir.

Confucius

Eğitimin AdıİçerikHedef Kitle
Kadın Güç ve Liderlik Eğitimi

Erkek egemen toplumumuzda, kadın yöneticilerin ve yönetici adaylarının yeteneklerini teşhis ederek kullanmasının fayda sağlamasını, kadın yönetici ve liderlerin gelişmesini ve ilerlemesini hızlandırma, katılımcıların ekiplerine ve organizasyonlarına daha fazla değer katmalarını sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Eğitim bu yolda kadınların gelişmelerine yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Kadın yöneticiler,  ve liderlik rolüne istekli Olanlar için

Sözsüz İİetişim ve Liderlik 

İyi liderler, her zaman iyi iletişimci olmuşlardır ve bu bir sır değildir. Gerçekten de “iletişim” ve “etkili liderlik” birbirine bağlıdır. Eğer iletişimden sözlü iletişim kısmını çıkarırsanız, ki bu %7’dir geri kalan %93 sözsüz iletişimdir. Bu eğitimin amacı %93 lük kısım üzerinde çalışmaktır.

Çalışma hayatında başarıyı hedefleyen profesyoneller

Sun Tzu Felsefesiyle Stratejik Yönetim ve Liderlik 

Planlamadan başlamak üzere kaynak yönetimi, insan kaynaklarının önemi, motivasyon, liderlik, hedef seçme, hedefe ulaşmak için seçilecek kritik başarı faktörleri ve liderlik hususları üzerinde önemle durularak stratejik yönetimin önemine değinilmektedir.

Üst düzey yöneticiler ve Yöneticiler 

Yönetsel Becerilerin Geliştirilmesi

Katılımcıların, kendilerini tanımalarını ve iş hayatında insan faktörünün önemini anlayıp, kendilerinden başlayarak kişisel sorumluluk almalarını, geri beslemeyi etkin yaparak iş sonuçlarının pozitif olması yönünde etkileşimde bulunmalarını amaçlamaktadır.

Yöneticiler ve yönetici adayları

Problem Çözme ve Karar Verme Teknikleri Eğitimi

Çalışanların ve yöneticilerin problem çözme ve karar verme becerilerinin gelişmesinin, ekonomik avantajlar sağladığı bilinmektedir, gerektiğinde karar verememek büyük zaaf ve zaman kaybıdır. 

Başarıyı hedefleyen profesyoneller

Yönetici ve Motivasyon

yöneticilerin kendilerine bir ayna tutarak, gelişim alanlarını belirlemek ve onları uygulama sırasında önlerine çıkabilecek sorunlara karşı gerekli bilgi, beceri ve deneyimle donanmalarını desteklemek için hazırlanmıştır.Katılımcıların, etkin yönetim ile ilgili kavramlarda bir bakış açısı kazandırmak, kendilerinden başlayarak kişisel liderlik sergilemelerini ve teori ile birlikte deneyimleyerek öğrenmelerini sağlamaktır.

Yöneticiler ve Yönetici adayları

Liderlik ve Algı Yönetimi

Lider olmak veya lider olarak görülmek isteyen kişilerin algı yönetimini liderlikte kullanımını öğrenecekleri ve uygulamalar ile pekiştirecekleri bir eğitim proğramıdır. Birey olarak veya grup olarak eğitimi almak mümkündür. katılımcıların toplumu etkileyerek, seçimi kazanmaları için gerekli esaslar ele alınmaktadır.

Politikacılar,  satış personeli, Yöneticiler, Müşteri ilişkilerinde çalışanlar

Yöneticilikten Liderliğe Kişisel Gelişim Planlama Eğitimi

Yönetim ve liderlik arasındaki farklar hakkında birçok yazı yazılmıştır. Bununla birlikte işletmelerde yetkili bir yönetici olmak ilham verici bir lider olma yolunda ilk adımdır. İşletmelerde yöneticilerin artık sadece idareci olmaları yeterli olmamakta, onlardan koçluk yapmaları, kolaylaştırıcı olmaları, mentorluk yapmaları ve lider olmaları da beklenmektedir.

Yönetici ve Yönetici Adayları

Lider ve Yöneticinin Alyan Anahtar Seti : 

İyi liderler ve etkin yöneticiler güzel sorular sorarlar. Soru sormak yönetimin temel taşıdır. İyi soru sorabilmek hayatta başarılı olmanın en önemli anahtarlarından biridir. Bu eğitimi alyan anahtar seti olarak adlandırmamızın nedeni ise geri bildirim, soru sorma ve delegasyon yolu ile yönetim ayarlarının sıkılaştırılması veya ayar düzeltilmesi yapılmasıdır. 

Yönetici ve Yönetici Adayları