• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Ana Sayfaya Dönüş

En Çok Okunan Yazılarım

Güncel 

Yazılarım

Yorumlar

İletişim

Sun Tzu Öğretilerinden yazılarım

(gtag.js)(gtag.js)
Çinli filozof Sun-Tzu'nun günümüzden 2.500 yıl önce yazdığı "Savaş Sanatı" adlı eser 13 bölümde toplanmış 384 savaş teorisinden oluşmaktadır. Bu teorilere temel olan ilkeler savaş alanında olduğu kadar ekonomi ve politika alanlarında da liderlere yol göstermektedir. Amerika Japonya gibi birçok ülkede üniversitelerde ders olarak işlenmekte ve ticarette, siyasette nasıl başarıya ulaşmada rehberlik ettiği öğretilmektedir.

Sun Tzu savaşmadan kazanmanın üzerinde özellikle durur ve zaferin mümkün olduğu taktirde savaşsız kazanılması için savaş ve rekabette üstünlük kazanma yollarını bulmak için fiziki unsurları, psikolojik faktörleri liderlik, planlama ve karar verme faktörlerini bir çok yönetim prensibi ile birlikte değerlendirir.

Sun Tzu Felsefesiyle Stratejik Yönetim ve Liderlik eğitiminde katılımcılar ile detaylı olarak konuyu ele alıyoruz. Konuyu benimseme ve hazmetmenin sonucu olarak yazılarımın çoğunda sun Tzu öğretilerinden istifade etmekteyim.

Sun Tzu ilkelerinin hayatın her alanında uygulandığını bildiğim için öğretilerden istifade ettiğim yazılarımı bir araya topladım.

Sun Tzu'nun Savaş Sanatı kitabını okuyup, anlamadan Rekabet ve Strateji bilgisinin tam olduğunu savunanlar kendisini ve çevresini  avutmaktadır.

Lütfen beğendiğiniz yazılarımı paylaşınız.